Rencana Suara Terkini

Debat Perdana: Antara sakti dan permainan gaya

Monday, 16 May 2022 07:00 AM

Apabila rumah perdana menteri dibakar di Sri Lanka

Sunday, 15 May 2022 12:39 PM

Harapan pekerja generasi keciciran

Wednesday, 11 May 2022 10:00 AM

Mengenang 9 Mei 2018: Mengatasi kemustahilan, mendepani penyesalan

Tuesday, 10 May 2022 02:28 PM

Lalat tidak menghurung bunga, ia datang ke tahi

Tuesday, 10 May 2022 08:48 AM



Khutbah Raya Melayu Afrika Selatan

Faisal Tehrani mengulas khutbah Hari Raya dilontarkan Achmad Cassiem pada 1992, 'The Intelectual Roots of The Oppressed and Islam’s Triumph Over Apartheid'. 

Monday, 02 May 2022 03:25 PM

Khutbah Raya Melayu Afrika Selatan

Ukraine dan senjata nuklear

Thursday, 28 Apr 2022 07:00 AM

Adakah ini Hari Raya terakhir sebelum PRU15?

Wednesday, 27 Apr 2022 10:26 AM

Penjenayah berhari raya di istana

Menjadi Melayu-Islam bukan dengan bertanjak ke sana ke sini, tetapi dengan meletakkan keadilan ditempat yang sepatutnya.

Tuesday, 26 Apr 2022 09:06 AM

Adab hormat orang berpuasa bukan ajaran Nabi

Saturday, 23 Apr 2022 09:59 AM

Selut Ukraine

Thursday, 21 Apr 2022 02:25 PM

Tiga asas untuk Pakatan bangkit semula

Suka atau tidak, dalam keadaan yang bercelaru ini, tugas penting PH adalah mencari jalan keluar daripada kemelut untuk menjadi gabungan yang lebih baik.

Wednesday, 20 Apr 2022 11:00 AM

Tiga asas untuk Pakatan bangkit semula

Realiti kes Bella

Wednesday, 20 Apr 2022 07:00 AM

Nurul Izzah, Rafizi sajalah tunggu 10 tahun

Jangan tunggu lama-lama, tinggalkan mereka, selesaikan dahulu masalah yang sudah pun membarah.

Tuesday, 19 Apr 2022 10:40 AM

Nurul Izzah, Rafizi sajalah tunggu 10 tahun

Permulaan penting merawat penyakit lompat parti

Wednesday, 13 Apr 2022 12:11 PM

Bahasa Indonesia lebih berhak daripada Bahasa Melayu

Bahasa Jawa bukan bahasa Melayu, ia berbeza. Hal yang sama terjadi terhadap bahasa Melayu yang sungguh diInggeriskan selepas beredarnya British.

Tuesday, 12 Apr 2022 10:00 AM

Bahasa Indonesia lebih berhak daripada Bahasa Melayu

Perang dan ekonomi

Monday, 11 Apr 2022 10:31 AM

Mengakhiri penyakit lompat parti

Pelaksanaan RUU ini buktikan MoU antara Pakatan dan kerajaan benar-benar mengangkat aspirasi rakyat.  

Wednesday, 06 Apr 2022 11:00 AM

Mengakhiri penyakit lompat parti

Bertemu Azam Baki

Tuesday, 05 Apr 2022 09:00 AM

Bertemu Azam Baki

Memahami perang Russia dan Ukraine

Monday, 04 Apr 2022 01:59 PM

Mentaliti penjilat T20

Thursday, 31 Mar 2022 10:00 AM

Mendekati masyarakat Ahmadiah di Kampung Nakhoda

Tuesday, 29 Mar 2022 08:38 AM

Air bah dalam DAP

Monday, 28 Mar 2022 08:00 AM

Pilihan kerdil vs pilihan raya

Tuesday, 22 Mar 2022 09:00 AM

Feudalisme yang menang di Johor

Tuesday, 15 Mar 2022 09:31 AM

Feudalisme yang menang di Johor

Penulis Lihat Semua

Jahabar Sadiq

Jahabar Sadiq

Izmil Amri

Izmil Amri

Mandeep Singh

Mandeep Singh

Dzulkefly Ahmad

Dzulkefly Ahmad

Badrul Hisham Ismail

Badrul Hisham Ismail

Esther Sinirisan Chong

Esther Sinirisan Chong