Naim Al-Kalantani

Naim Al-Kalantani, penuntut ijazah sarjana muda di Akademi Seni Budaya dan Warisan Kebangsaan (ASWARA) dalam bidang penulisan kreatif di bawah Fakulti Penulisan Kreatif dan Filem.


Thursday, 10 Mar 2022 11:00 AM

Mahu berdamai dengan bumi, mesti berdamai dengan langit

Wednesday, 09 Feb 2022 11:39 AM

Membaca ulang Bumi Manusia karya Pramoedya Ananta Toer

Saturday, 22 Jan 2022 12:47 PM

Menggembur pemikiran Sasterawan Negara Anwar Ridhwan

Menggembur pemikiran Sasterawan Negara Anwar Ridhwan

Thursday, 18 Nov 2021 07:06 AM

Isu plagiat: Persatuan penulis perlu bersikap

Saturday, 16 Oct 2021 01:59 PM

Pengarang Malaysia layak terima Hadiah Nobel Kesusasteraan



Saturday, 09 Oct 2021 07:00 AM

Surat kepada Syed Saddiq: Salah faham terhadap ilmu

Saturday, 21 Aug 2021 11:11 AM

Demokrasi bukan lagi di tangan rakyat

Friday, 30 Jul 2021 11:36 AM

Hang Tuah tidak penakut seperti kerajaan Muhyiddin

Monday, 12 Apr 2021 09:40 AM

KLAB 2021: Pesta biasa yang luar biasa

Sunday, 07 Mar 2021 10:19 AM

Tamatnya perang politik persepsi

Tuesday, 02 Feb 2021 12:56 PM

Kritikan kecil kepada Ikarus karya SM Zakir

Tuesday, 19 Jan 2021 08:41 AM

Wabak tutup mulut sasterawan

Saturday, 02 Jan 2021 10:33 AM

Menyorot kebudayaan melalui filem