Izmil Amri

Izmil Amri, berasal dari Pulau Pinang dan sering gagal dalam banyak hal. Kini seorang pemerhati politik yang sedang cuba untuk kurangkan makan nasi kandar. Berkicau di @The_Mamu


Saturday, 17 Dec 2022 06:59 PM

Hadi Awang vs Anwar Ibrahim, ibarat Batman dan Joker

Tanpa Joker, Batman boleh gulung tikar. 

Hadi Awang vs Anwar Ibrahim, ibarat Batman dan Joker

Tuesday, 13 Dec 2022 08:00 PM

Kararkah Kabinet kerajaan koalisi kleptokrat?

Kerajaan campuran pimpinan Anwar Ibrahim bukanlah kerajaan koalisi yang pertama dalam sejarah negara.

Kararkah Kabinet kerajaan koalisi kleptokrat?

Saturday, 03 Dec 2022 06:57 AM

Dari mana datangnya kuasa

Thursday, 24 Nov 2022 07:00 AM

Politik kedai nasi kandar

Saturday, 19 Nov 2022 07:00 AM

Selamat hari pilihan raya

Barangkali menjelang esok hari, tidak ada lagi kerajaan yang mengaku Islam-Melayu tetapi mentadbir negara dengan menggunakan kaki.

Selamat hari pilihan raya


Wednesday, 16 Nov 2022 08:28 AM

Nilaian akal dan kehendak hati PRU15

Monday, 14 Nov 2022 11:00 AM

Yang muda dan tak berapa tahu apa

Generasi pengundi muda mungkin akan keluar mengundi dan mengundi apa yang disuruh keluarga masing-masing.

Yang muda dan tak berapa tahu apa

Thursday, 03 Nov 2022 04:18 PM

Dr Mahathir dengar cakap siapa?

Kenapa bekas PM dua kali biarkan legasinya dipandu oleh nasihat-nasihat yang tidak semenggah?

Dr Mahathir dengar cakap siapa?

Friday, 28 Oct 2022 11:00 AM

Kerajaan campuran DAP-Umno

Thursday, 29 Sep 2022 12:41 PM

Sayang semuanya sudah terlambat

Monday, 04 Jul 2022 02:14 PM

Seperti phoenix, hancur luluh dahulu sebelum bangkit semula

Friday, 24 Jun 2022 10:17 AM

Menilik nasib politik Ismail Sabri

Saturday, 18 Jun 2022 08:00 AM

Muka-muka muda Melayu DAP menuju PRU15

Friday, 10 Jun 2022 03:22 PM

PKR pasca Anwar Ibrahim

Monday, 16 May 2022 07:00 AM

Debat Perdana: Antara sakti dan permainan gaya