Fakhrurrazi Rashid

Fakhrurrazi Rashid, juga dikenali kawan-kawannya sebagai Bob, minat dengan parlimen yang tidak siapa kisah di Malaysia. Kini, menjadi Koordinator Penyelidik Research For Social Advancement (REFSA), badan pemikir yang progresif dan percaya Malaysia yang lebih baik untuk semua masyarakat.


Monday, 28 Nov 2022 12:02 AM

Angpau tak ada ke calon?

Sunday, 27 Nov 2022 11:00 AM

Bolehkah Anwar redakan Gelombang Hijau?

Gabungan Perikatan Nasional dan PAS memberi cabaran politik kaum dan agama terhebat pernah dihadapi Pakatan Harapan dan Barisan Nasional secara bersama. 

Bolehkah Anwar redakan Gelombang Hijau?

Monday, 07 Nov 2022 10:59 AM

Ragam pengundi baru menghitung politik

Adakah kita akan lihat kerajaan hegemoni dua pertiga atau Parlimen “tergantung” sebab tiada parti politik dapat majoriti mudah?

Ragam pengundi baru menghitung politik

Thursday, 27 Oct 2022 11:00 AM

PRU15: Perspektif baharu meyakinkan pengundi

Terdapat beberapa perkara yang boleh dinilai pengundi untuk membuat pilihan yang lebih baik, seterusnya keluar mengundi.

PRU15: Perspektif baharu meyakinkan pengundi

Saturday, 15 Oct 2022 10:30 AM

12 menteri Perikatan dan kegopohan Ismail Sabri



Wednesday, 12 Oct 2022 10:48 AM

Menyingkap perjalanan Parlimen ke-14

Thursday, 06 Oct 2022 08:43 PM

Dilema Belanjawan 2023: Lulus atau bubar Parlimen?

Wednesday, 05 Oct 2022 11:00 AM

Apa pentingnya reformasi SPRM? 

Monday, 26 Sep 2022 09:24 AM

Mengapa DUN Johor perlukan jawatankuasa pilihan khas kaji enakmen antilompat parti?

Monday, 19 Sep 2022 09:17 AM

Bencana politik Ismail Sabri dan BN

Thursday, 15 Sep 2022 07:00 AM

Daripada hegemoni BN kepada merakyatkan Parlimen

Thursday, 08 Sep 2022 03:27 PM

Muda dalam PH: Untung atau rugi?

Wednesday, 31 Aug 2022 07:00 PM

Merdeka daripada kerajaan gagal

Wednesday, 24 Aug 2022 04:52 PM

Melihat kecanggungan naratif GTA

Penulis berpendapat dari sudut percaturan pilihan raya, GTA sukar menarik ramai pengundi Melayu.

Wednesday, 10 Aug 2022 10:18 AM

Merawat sindrom ‘tubuh jawatankuasa khas’ dalam kerajaan