Naim Al-Kalantani

Naim Al-Kalantani, penuntut ijazah sarjana muda di Akademi Seni Budaya dan Warisan Kebangsaan (ASWARA) dalam bidang penulisan kreatif di bawah Fakulti Penulisan Kreatif dan Filem.


Tuesday, 28 Nov 2023 03:29 PM

Memang ada budaya pesta (arak) dalam masyarakat Melayu

Thursday, 22 Jun 2023 11:00 AM

Teguran suci dan jujur terhadap filem Buya Hamka

Tiada sebarang keterujaan untuk meneruskan tontonan selepas 15 minit pertama.

Teguran suci dan jujur terhadap filem Buya Hamka

Monday, 12 Jun 2023 07:00 AM

Sisi lain air mata Natrah di panggung teater

Saya tinggalkan semua fakta dan segala macam hal mengenai sosok bernama Natrah di luar panggung.

Sisi lain air mata Natrah di panggung teater

Wednesday, 10 May 2023 07:00 AM

ChatGPT makin menyeramkan

Pengguna tidak tahu sumber dan kesahihan maklumat yang dijana teknologi AI ini.

ChatGPT makin menyeramkan

Saturday, 15 Apr 2023 07:00 AM

Bagaimana mahu menjadi pemikir jika perut kosong?

Frasa “Pasal itu aku tak boleh duduk dengan orang B40” tular di media sosial sekitar Mac tahun lalu.

Bagaimana mahu menjadi pemikir jika perut kosong?


Friday, 31 Mar 2023 07:00 AM

Mana madaninya? Ahli politik masih disekat masuk universiti

Mahasiswa dalam kampus dilatih dengan ilmu, idea dan pengetahuan untuk membezakan yang mana baik dan buruk, benar dan salah.

Mana madaninya? Ahli politik masih disekat masuk universiti

Thursday, 26 Jan 2023 10:00 AM

Duan Nago Bogho dan ‘Angin’ Makyung

Duan Nago Bogho dan ‘Angin’ Makyung

Saturday, 21 Jan 2023 10:29 AM

Keterpencilan Mah Meri di Pulau Carey

Friday, 23 Dec 2022 10:50 AM

Gagal menahan diri daripada mengagumi Anwar Ibrahim

Friday, 09 Dec 2022 04:21 PM

PKR perlu belajar komunikasi dari DAP

Wednesday, 26 Oct 2022 11:00 AM

PRU15: Mahasiswa wajib pulang mengundi

Mahasiswa gerombolan manusia yang paling mudah untuk mendekati dunia politik sama ada kepartian atau tidak.

PRU15: Mahasiswa wajib pulang mengundi

Wednesday, 31 Aug 2022 02:00 PM

Membaca Tunku Abdul Rahman di Bulan Kebangsaan

Friday, 19 Aug 2022 12:31 PM

Inteligensia gaya Kassim Ahmad

Wednesday, 20 Jul 2022 07:00 AM

Di mana lakon layar filem Malaysia?

Wednesday, 06 Jul 2022 07:00 AM

Mek Mulung dan perubahan teater tradisional Melayu