Mohd Syazreen Abdullah

Mohd Syazreen Abdullah adalah penulis buku Bercakap dengan Quran dan Membebaskan Allah Dari Islam. Beliau bekas penuntut pengajian Islam di Universiti Yarmouk, Jordan dan aktif menulis tentang isu-isu pemikiran agama dan budaya.


Monday, 18 Oct 2021 07:00 AM

Memahami hadis berdasarkan fakta sejarah Islam

Islam difahami bukan hanya dari sudut perspektif teologi, sebaliknya sumber sejarah.

Tuesday, 12 Oct 2021 01:03 PM

Agamawan tolak falsafah, masyarakat hilang pedoman kemanusiaan

Tuesday, 14 Sep 2021 11:12 AM

Imam pewaris Nabi, memimpin kemuliaan Islam

Monday, 23 Aug 2021 10:41 AM

Wali pedang bertasbih kasih

Friday, 23 Jul 2021 02:15 PM

Solat sunat raya ditangkap, bergari: Di mana keadilan Islam?



Tuesday, 20 Jul 2021 09:00 AM

Pemimpin kufur nikmat, rakyat tanggung kesusahan

Wednesday, 14 Jul 2021 02:56 PM

Tangguh dulu haji di tengah pandemik, tumpu bantu orang miskin

Saturday, 10 Jul 2021 11:27 AM

Rakyat tunggu bila ahli agama hendak tegur pemimpin zalim

Sunday, 04 Jul 2021 12:12 PM

Kes bunuh diri: Agamawan mesti tahu peranan, bukan tunjuk tahu semua

Wednesday, 30 Jun 2021 09:15 AM

Ulama PAS, kesusahan rakyat dan kempen bendera putih

Friday, 25 Jun 2021 12:11 PM

Keindahan Tao yang hilang dalam kehidupan beragama

Tuesday, 01 Sep 2020 03:00 PM

Jangan belajar agama lain daripada ulama PAS

Keluasan sejarah, budaya, kefahaman agama lain dikelirukan dengan tafsiran konservatif yang dibawa oleh kelompok agamawan ini.

Jangan belajar agama lain daripada ulama PAS

Thursday, 20 Aug 2020 02:09 PM

Kejahilan ibadah: Banyak ritual, sedikit sosial

Friday, 14 Aug 2020 10:18 AM

Mencari teladan pemimpin Melayu Islam

Thursday, 16 Jul 2020 07:00 AM

Tarbiah transgender: Dulu berhikmah, sekarang kekerasan?