Ruhan Shahrir

Ruhan adalah seorang hippie yang berjiwa bebas, menggemari filem-filem berat Eropah dan menyukai ikan pekasam goreng garing.


Thursday, 24 Nov 2022 02:00 PM

PRU15: Memetakan 'tsunami hijau' PAS

PRU15 menyaksikan pencapaian bersejarah dan yang terbesar buat PAS dalam perjalanan politiknya menyertai pilihan raya umum Malaysia.

PRU15: Memetakan 'tsunami hijau' PAS

Saturday, 19 Nov 2022 04:26 PM

PRU15: Politik Melayu punca tiada yang menang 112 kerusi

Proses sejarah dilalui khususnya sejarah pemerintahan kolonial, meletakkan politik Melayu sebagai teras dalam perjalanan negara moden Malaysia pada hari ini. 

PRU15: Politik Melayu punca tiada yang menang 112 kerusi

Friday, 18 Nov 2022 11:00 AM

PRU15: Kenapa kerajaan tidak stabil?

Kenapa wujud ketidakstabilan kerajaan di Malaysia mutakhir ini?

PRU15: Kenapa kerajaan tidak stabil?

Thursday, 10 Nov 2022 10:17 AM

PRU15: Menang dapat sapu, kalah dapat abu!

Ketidakstabilan politik hari ini adalah lumrah, ia wujud sepanjang zaman, cuma darjah atau intensitinya sahaja berbeza.

PRU15: Menang dapat sapu, kalah dapat abu!

Saturday, 05 Nov 2022 02:00 PM

PRU15: Malaysia melangkah ke wilayah baru yang samar

Pilihan raya sebagai salah satu daripada mekanisme amalan demokrasi bukan perkara baharu di negara ini.

PRU15: Malaysia melangkah ke wilayah baru yang samar


Tuesday, 29 Sep 2020 07:00 PM

Fatal muda: Hendak mengepal pasir kering 

Tuesday, 22 Sep 2020 07:00 AM

Ideologi Muda: Hendak mengepal pasir kering

Thursday, 10 Sep 2020 07:00 AM

Parti Pejuang: Apa motivasi Dr Mahathir? (Bahagian 3)

Thursday, 03 Sep 2020 04:36 PM

Parti Pejuang: Apa motivasi Dr Mahathir? (bahagian 2)

Monday, 24 Aug 2020 07:00 AM

Parti Pejuang: Apa Motivasi Dr Mahathir?

Tuesday, 07 Jul 2020 12:00 PM

Selepas Pakatan kembali sepakat

Monday, 29 Jun 2020 04:43 PM

PH Plus: Jangan menggilap kaca di luar

Thursday, 25 Jun 2020 10:53 AM

Perkukuhkan, bukan runtuhkan Pakatan Harapan

Thursday, 12 Jul 2018 11:14 AM

Piala Dunia: Berahi apa yang menggerakkannya?